O NÁS
O nás

Vážení zákazníci,

internetový antikvariát KNIŽNÁ KAVIAREŇ, na ktorého stránky ste sa práve dostali, vznikol skôr z lásky ku knihám ako s predstavou zisku. Vznikol z predstavy, že knihy by nemali ostať ležať bokom a mali by sa čítať. Už je to tak, že sú knihy obľúbené alebo neobľúbené, tie čo si človek kúpil omylom alebo aj náhodou, a tak ležia v knižnici a možno ich niekto iný potrebuje. Iné kníhy zasa už stratili pre ich vlastníka zmysel, pretože štúdium skončilo a množstvo nahromadenej literatúry už len zavadzia niekde v rohu. Takže je celkom rozumné všetky takéto nepoužívané knihy posunúť ďalším, ktorí ich potrebujú – a to možno práve prostredníctvom antikvariátu.

Tento antikvariát sa počas svojej existencie už dlhší čas snaží (ako to už evokuje názov), aby bol príjemným miestom na zastavenie a "posedenie" na vašej ceste po virtuálnom priestore. Lebo potom je potrebné sa vrátiť do reálneho priestoru a v ňom je kniha proste kniha. Osobne si myslím, že je to jeden z najdokonalejších predmetov, čo ľudstvo na svojej ceste vynašlo. Aj keď sa v dnešnej dobe do módy dostávajú elektronické knihy, a chápem ich určitý význam, nemyslím, že tradičné knihy nahradia, skôr sa stanú určitým doplnkom, ktorý bude mať zmysel v určitých špecifických publikačných činnostiach.

Internetový antikváriát KNIŽNÁ KAVIAREŇ sa nesnaží ohromovať počtom kníh, ktoré sú v ponuke. Snažíme sa prísť s ponukou dobrých kníh, a to či už po stránke obsahovej, alebo aj ohľadom stupňa zachovalosti.

Pre posúdenie obsahovej stránky Vám majú pomôcť naše anotácie, ktoré dávame ku každej knihe. Prikladáme ich tam hlavne preto, aby sa Vám podarilo objaviť aj iné knihy, doteraz nepoznané... veď o to objavovanie často ide v prvom rade.

Čo sa týka stupňa zachovalosti, je dôležité prečítať si stav knihy, ktorý sa snažíme čo najlepšie popísať. U kníh, ktoré stoja za to, prevedieme aj drobné opravy, ak sa k nám dostanú poškodené. Nesnažíme sa predať všetko čo sa nám dostane do rúk a za každú cenu a nechceme, aby Vám naša "káva" po otvorení balíka zhorkla. Samozrejme sme ale antikvariát a predávame použité knižky.

Takže stačí si len pozrieť a vybrať a ak si teraz nič nevyberiete, nevadí, možno nabudúce.

Prajem vám príjemné chvíle pri vyhľadávaní a výbere kníh.

 

S úctou

 

Antikvariát KNIŽNÁ KAVIAREŇ

ZjIyMGY1Zm